صالحی ماشین ایرانیان

بلاگ

معرفی ماشین سازی صالحی در سایت خبرگزاری صدا سیما که با نمایش کلیه فعالیتها و محصولات در سایت خود، به روند پیشرفت این مجموعه پرداخته است.

پخش ویژه برنامه ماشین سازی صالحی ایرانیان در برنامه امیدیه شبک 1 سیما با حضور مدیران و نمایش کلیه فعالیتهای مجموعه اعم از نحوه کارکرد دستگاهها، کشورهای صادر کننده، مشتریان بازار داخل و خارج و تلاش مدیران مجموعه در این عرصه را به نمایش گذاشت.

مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این مراسم با اشاره به رویکرد اتاق بازرگانی برای توجه به انجمن‌ها و تشکل‌ها اظهار داشت: هیچ گریزی نیست که صاحبان صنایع نقاط مشترک خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و همدیگر را تقویت کنند که تجلی  آن در حمایت از تشکل‌ها و انجمن‌ها است.

طلا، مهم‌ترین فلز گران‌بها که دارای بالاترین امتیاز بازرگانی و اقتصادی در جهان است، در طول ۱۱ سال اخیر بیش از هر نهادی، توسط بانک‌های مرکزی سراسر دنیا خریداری شده است.

طلا، فلزی نرم و شکل پذیر است که رنگی روشن و طلایی دارد. این فلز در تماس با آب و هوا زنگ زدگی پیدا نمی‌کند و در طبیعت یافت می‌شود. در میان سنگ‌ها، آبرفت‌ها، رگه‌ها و یا در ترکیباتی با عنصر نقره می‌توان طلا را پیدا کرد. معمولاً طلا را به صورت آلیاژ همراه با دیگر فلزات مانند مس، نقره و نیکل استفاده می‌کنند.

طلای خوردنی و نوشیدنی موضوعی است که احتمالا این روزها درباره آن بسیار شنیده اید. شاید گمان کنید این نوع از خوراکی ها به تازگی مورد توجه و استقبال عده ای قرار گرفته اما از مصر باستان تا قرون وسطی اشراف و شاهزادگان برای نشان دادن میزان ثروت خود، ارزش بالای طلا و مفید بودن این فلز برای بدن، از برگ طلا در کنار غذای خود استفاده می کردند. در حال حاضر، یکی از کاربرد های طلا استفاده از آن در مواد خوراکی است. از برگ طلا به صورت پوسته پوسته در انواع غذاها یا برای تزئین آنها و انواع نوشیدنی ها استفاده می شود.

یکی از گزینه های مهم به منظور سرمایه گذاری، خرید طلای دست دوم یا کار کرده است. مهمترین مزیتی که این نوع طلاها نسبت به طلاهای کارنکرده دارند، عدم پرداخت هزینه ساخت آنها است. بنابراین طلاهای کارکرده دارای قیمت پایین تری بوده و گزینه مناسبی برای پس انداز و سرمایه گذاری محسوب می گردند.

ذوب: اولین مرحله در آموزش ساخت طلا و جواهر، نقره یا فلزات گرانبها، مرحله ذوب می باشد که با توجه به دمای فلز مورد نظر حرارت لازم به فلز داده می شود و پس از ذوب فلز، مایع داخل ریژه ریخته می شود. ریژه می تواند حالت صفحه یا مفتول داشته باشد.

با توجه به اینکه استان خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد از دیر باز به عنوان قطب تولید و تجارت طلا و جواهر و گوهر سنگ ها بوده و همچنین به لحاظ ظرفیت بالای این شهر در پذیرش و حضور میلیون ها نفر گردشگر و زائرین حرم مطهر رضوی از سراسر کشور و کشور های خارجی سبب گردیده شرایط بسیار مطلوبی جهت فعالین حوزه طلا، جواهر و گوهر سنگ های کشور به وجود آید.